KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908054
nr 1490 8054
Sven Schützer-Branzén
(1925-2006), Sverige
Oljemålning, "Höst, Fryksdalen II". Signerad. Olja på pannå, 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Sven Schützer-Branzén, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2006 .
Utrop:
500 kr
måndag 19 september 2022
kl 20:56:27
Sven Schützer-Branzén
Läs mer om Sven Schützer-Branzén